Ціни на нафту можуть сягнути $150: The Financial Times назвала причину

СВІТ

Ціни на нафту можуть досягти $150 у разі загострення конфлікту між Ізраїлем та ХАМАСом, попереджає Світовий банк. У щоквартальному “Огляду сировинних ринків” банк заявив, що конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС може призвести до значного зростання цін на енергоносії і продовольство, що стане “подвійним шоком” для сировинних ринків, які все ще переживають війну України і РФ, пише The Financial Times. .

“Останній конфлікт на Близькому Сході стався після найсильнішого потрясіння на сировинних ринках з 1970-х років – конфлікту в Україні”, – каже головний економіст та старший віце-президент Світового банку з економіки розвитку Індерміт Гілл. Конфлікт загрожує поширитися за межі Ізраїлю та окупованих палестинських територій, при цьому аналітики в галузі енергетики попереджають, що світовий експорт може постраждати, якщо до нього активно втрутиться провідні виробники нафти, такі як Іран.

Згідно з базовим прогнозом банку, наступного року ціни на сировинні товари знизяться на 4,1%, при цьому ціни на нафту впадуть у середньому до $81 за барель порівняно з $90 за барель, прогнозованими в поточному кварталі, на тлі сповільнення економічного зростання. Однак, на думку авторів доповіді, цей прогноз може швидко змінитись у разі загострення конфлікту на Близькому Сході. У найгіршому разі світова пропозиція нафти може скоротитися на 6-8 млн. барелів на день, що призведе до зростання цін до 140-157 доларів за барель, якщо провідні арабські виробники, такі як Саудівська Аравія, підуть на скорочення експорту.

За сценаріїв з невеликими та середніми перебоями ціни можуть становити 102-121 долар за барель, йдеться в доповіді. На думку Світового банку, світова економіка перебуває у більш сприятливому становищі, щоб протистояти шоку пропозиції, ніж у жовтні 1973 року, коли арабські члени ОПЕК скоротили експорт у США та інші країни, що призвело до чотириразового зростання нафтових цін. Однак вона попередила, що на товарних ринках ще не відбулося повного відновлення після початку “СВО” у лютому 2022 року. “Директивним органам необхідно проявляти пильність, і у разі ескалації конфлікту світова економіка вперше за останні десятиліття зіткнеться із подвійним енергетичним шоком”, – каже Гілл. Раніше повідомлялося, що в Ізраїлі почалися економічні проблеми на тлі війни: з початку конфлікту ресторани та торгові центри порожні, шекель падає.

Додати коментар