Кремль сьогодні догрався з газовим шантажем, тепер умову поставила Європа

СВІТ

Керівник “Газпрому” Олексій Міллер у пропагандистській передачі “Москва. Кремль. Путін” вихвалявся, що Європа все ще продовжує закуповувати російський газ. Він промовчав про дуже важливий нюанс. Про це у своєму блозі пише російський оглядач Анатолій Несміян (Ель Мюрід).

“Молекули в газопроводі не мають національного забарвлення… Російський газ надходить до багатьох країн, які проголосили відмову”, – заявив Міллер. Мюрид запевнив, що наявність газу РФ на європейському ринку не скасовує того факту, що “Газпром” зазнав грандіозного краху. Європейці справді досі готові купувати російське блакитне паливо, але з однією категоричною умовою – закупівля має здійснюватися не безпосередньо, а через посередника. Захід навчений гірким досвідом і хоче вести відносини з Москвою, улюбленим зовнішньополітичним способом якої є шантаж.

“Жодних прямих договорів з “Газпромом” у цій схемі немає, а значить, практично нульова ймовірність того, що Кремль почне (…) пред’являти будь-які умови”, – розповів Мюрид. На сьогодні, зазначив він, Європа повністю перебудувала свої енергетичні потоки, через що їй не страшні загрози з Москви перекрити газ. “Тепер Європа ставить свої умови. Хочете торгувати? Закінчуйте свої військові вправи і домовляйтеся з посередниками.

А вже ми вирішуватимемо, чи матиме з посередниками справу чи ні. З вами – точно ні”, – пояснив експерт. Для “Газпрому” ситуація склалася дуже неприємною. Йому доводиться продавати газ посередникам із величезними знижками, щоб товар брав хоч хтось. Тиснути та погрожувати посередникам, як було з європейцями до 2022 року, не виходить. Найяскравіший приклад – Туреччина, яка стала одним із головних хабів, через який російське блакитне паливо йде європейцям. Шантажувати Анкару у Путіна не виходить, оскільки вона може будь-якої миті замінити російський газ на казахстанський чи азербайджанський.

“Міллер… кілька років тому рапортував про мільярди кубометрів, а сьогодні змушений оперувати величинами розміром із молекулу”, – констатував Мюрид. Раніше повідомлялося, що Європа уникне дефіциту газу взимку. Ми також писали, що переповнені сховища змушують ЄС надсилати газ в Україну.

Додати коментар